Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
7th Floor

7th Floor

2013
×
★★
Edit this entry  
22
The Wipers Times

The Wipers Times

2013
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Innocent

The Innocent

2013
×
★½
Edit this entry  
22
Small Town Killers

Small Town Killers

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Homefront

Homefront

2013
×
★★½
Edit this entry  
21
Twisted

Twisted

2004
×
★★
Edit this entry  
16
The House on Pine Street

The House on Pine Street

2015
×
★★
Edit this entry  
15
The Burglars

The Burglars

1971
×
★★★
Edit this entry  
13
Antebellum

Antebellum

2020
×
Edit this entry  
12
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★
Edit this entry  
11
The Song of Names

The Song of Names

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Edit this entry  
10
Our Friend

Our Friend

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The War Below

The War Below

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Audrey

Audrey

2020
×
★★
Edit this entry  
01
Galveston

Galveston

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Before the Fire

Before the Fire

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Arlington Road

Arlington Road

1999
×
★★★
Edit this entry  
25
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Danger Close: The Battle of Long Tan

Danger Close: The Battle of Long Tan

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★
Edit this entry  
19
Djam

Djam

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Let Him Go

Let Him Go

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Asphalt Jungle

The Asphalt Jungle

1950
×
★★★★
Edit this entry  
15
Hollywoodland

Hollywoodland

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
The Human Stain

The Human Stain

2003
×
★★
Edit this entry  
04
Down by Law

Down by Law

1986
×
★★★
Edit this entry  
04
Death of a Shadow

Death of a Shadow

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★
Edit this entry  
03
Backstabbing for Beginners

Backstabbing for Beginners

2018
×
Edit this entry  
03
Surviving Christmas with the Relatives

Surviving Christmas with the Relatives

2018
×
★★
Edit this entry  
31
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
Edit this entry  
30
The Concorde... Airport '79

The Concorde... Airport '79

1979
×
★★
Edit this entry  
30
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★
Edit this entry  
30
The Catcher Was a Spy

The Catcher Was a Spy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Deep in the Darkness

Deep in the Darkness

2014
×
★★
Edit this entry  
30
Grimsby

Grimsby

2016
×
★★
Edit this entry  
29
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★
Edit this entry  
28
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Edit this entry  
28
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Abominable

Abominable

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Taking Lives

Taking Lives

2004
×
★★
Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The Stolen

The Stolen

2017
×
★★
Edit this entry