• French Water

  • Save Ralph

  • Monster Pets: A Hotel Transylvania Short

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • South Park Vaccination Special

  • Raya and the Last Dragon

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Why I'm Running - Andrew Yang

  • Summer of '21

  • Burrow

  • Long Toast

  • Some Southern Waters

    ★★★

  • Puparia

  • Riders of Justice

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Roald Dahl's The Witches

  • Soul

    ★★★

  • Spontaneous

  • South Park: The Pandemic Special

  • Rifkin's Festival

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Careless Crime

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★½

  • Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace

    ★★★★

  • Strasbourg 1518

  • The Rental

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Not Alone in Here

  • Scoob!

    ★½

  • Capone

  • Sincerely Louis C.K.

  • Shadowed

  • Shiva Baby

    ½

  • Stump the Guesser

  • DC Showcase: The Phantom Stranger

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Siberia

    ★★★★

  • Malmkrog

    ★★★★★

  • Not Dead Yet

  • The Father

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Relic

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Black Bear

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★½

  • Goldman v Silverman

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • 1917

    ★★★

  • Frozen II

    ★★

  • Daniel Sloss: X

  • Klaus

    ★★★½

  • Winter's Blood

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Addams Family

  • The Irishman

    ★★★★

  • Undone

    ★★★

  • Stories from the Chestnut Woods

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★