• Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Scoob!

    ★★½

  • Coffee & Kareem

  • Time to Hunt

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • The Fanatic

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • 7500

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • The Traitor

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Paddleton

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Master Z: Ip Man Legacy

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Tag

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Outlaws

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★