Areef has logged 44 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Interchange

Interchange

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mario

Mario

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Starling

The Starling

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ray

Ray

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ankahi Kahaniya

Ankahi Kahaniya

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Motichoor Chaknachoor

Motichoor Chaknachoor

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pandemi(e): Gumpalan

Pandemi(e): Gumpalan

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pandemi(e): Mie Level Setan

Pandemi(e): Mie Level Setan

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rang De Basanti

Rang De Basanti

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Pandemi(e): Berpulang

Pandemi(e): Berpulang

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Lust

Lust

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bhoot Police

Bhoot Police

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pandemi(e): Arumi & Lidah Pocong

Pandemi(e): Arumi & Lidah Pocong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Firebird

Firebird

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Vacation Friends

Vacation Friends

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prey

Prey

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Lagaan: Once Upon a Time in India

Lagaan: Once Upon a Time in India

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Serta Mulia

Serta Mulia

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dug Days

Dug Days

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Respect

Respect

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Falling

Falling

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Menunggu Sore Setelahnya

Menunggu Sore Setelahnya

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
14 Phere

14 Phere

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Breaking Fast

Breaking Fast

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry