• The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Trip

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★½

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • 22 vs. Earth

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★★½

  • Save Ralph

    ★★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Cherry

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

  • Mank

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Rise And Fall Of Shem Tov Heavy

  • The Wrong Missy

  • Normal People

    ★★★★★

  • Coffee & Kareem

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Shiva Baby

  • A Quiet Place Part II

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • The Social Dilemma

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Bombshell

  • 6 Underground

    ½

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • The Outpost

    ★★★★½

  • Countdown

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Sound of Metal

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½