• Framing Britney Spears

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Death to 2020

    ★½

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Binge

    ★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • His House

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Lola Igna

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Babyteeth

    ★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • 1BR

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Yes, God, Yes

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Never Goin' Back

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • mother!

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½