Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Dick

Dick

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
22
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★½
Edit this entry  
30
Lola Igna

Lola Igna

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★
Edit this entry  
20
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Edit this entry  
03
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Edit this entry  
27
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★½
Edit this entry  
22
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
His House

His House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
mother!

mother!

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry