• He's All That

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Plan B

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • North Hollywood

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Pink Skies Ahead

    ★½

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★½

  • The Kissing Booth 2

    ★★

  • Under the Riccione Sun

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★½

  • All the Bright Places

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Hair Love

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ½

  • The Last Summer

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★★★

  • Us

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★

  • To the Stars

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Stella's Last Weekend

    ★★★

  • Banana Split

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • Roma

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Dude

    ★★★★