caryHepburn has logged 513 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ossos

Ossos

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Project X

Project X

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bobby

Bobby

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Day in the Country

A Day in the Country

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zero

Zero

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Artists and Models

Artists and Models

1955
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Third Generation

The Third Generation

1979
×
★★★½
Edit this entry  
28
Simple Men

Simple Men

1992
×
★★★★
Edit this entry  
27
DeKooning Passed

DeKooning Passed

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Chinese New Years

Chinese New Years

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
Spaghetti Aza

Spaghetti Aza

1976
×
Read the review Edit this entry  
27
Time and Tide

Time and Tide

2000
×
Read the review Edit this entry  
27
Time and Tide

Time and Tide

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Thiruda Thiruda

Thiruda Thiruda

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Trust

Trust

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Unbelievable Truth

The Unbelievable Truth

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kannathil Muthamittal

Kannathil Muthamittal

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Has Anybody Seen My Gal?

Has Anybody Seen My Gal?

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Changeling

Changeling

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rome, Italian Style

Rome, Italian Style

1982
×
Read the review Edit this entry  
20
La Notte

La Notte

1961
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
After Earth

After Earth

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Sun Shines Bright

The Sun Shines Bright

1953
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
King of New York

King of New York

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Eega

Eega

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bronco Billy

Bronco Billy

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2001
×
Edit this entry  
16
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
White Hunter, Black Heart

White Hunter, Black Heart

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Maryada Ramanna

Maryada Ramanna

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Our Hospitality

Our Hospitality

1923
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Magadheera

Magadheera

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tag

Tag

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love Is the Message, the Message Is Death

Love Is the Message, the Message Is Death

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sebastian and Jonas Leaving the Party

Sebastian and Jonas Leaving the Party

2019
×
Read the review Edit this entry