caryHepburn has logged 475 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The House Is Black

The House Is Black

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Dus

Dus

2005
×
★★½
Edit this entry  
18
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Gabbeh

Gabbeh

1996
×
★★★★
Edit this entry  
15
White Tiger

White Tiger

2012
×
★½
Edit this entry  
14
Séance

Séance

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Tehran Has No More Pomegrenates!

Tehran Has No More Pomegrenates!

2007
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★★
Edit this entry  
06
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Thondimuthalum Driksakshiyum

Thondimuthalum Driksakshiyum

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pack Train at Chilkoot Pass

Pack Train at Chilkoot Pass

1898
×
★★★½
Edit this entry  
31
McKinley at Home, Canton, Ohio

McKinley at Home, Canton, Ohio

1896
×
★★½
Edit this entry  
31
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
New York: Broadway at Union Square

New York: Broadway at Union Square

1896
×
★★★
Edit this entry  
31
Mr. Jones Has a Card Party

Mr. Jones Has a Card Party

1909
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Snowball Fight

Snowball Fight

1897
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Poultry-Yard

Poultry-Yard

1896
×
★★★
Edit this entry  
31
Carmaux: Drawing Out the Coke

Carmaux: Drawing Out the Coke

1896
×
★★★★
Edit this entry  
31
Transformation by Hats

Transformation by Hats

1895
×
★★★½
Edit this entry  
31
Demolition of a Wall

Demolition of a Wall

1896
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Lion, London Zoological Gardens

Lion, London Zoological Gardens

1896
×
★★★½
Edit this entry  
31
Childish Quarrel

Childish Quarrel

1896
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ostriches

Ostriches

1896
×
★★★★
Edit this entry  
31
Dragoons Crossing the Sâone

Dragoons Crossing the Sâone

1896
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Sprinkler Sprinkled

The Sprinkler Sprinkled

1895
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Baby's Meal

Baby's Meal

1895
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
★★★
Edit this entry  
31
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
★★★½
Edit this entry  
31
Seminary Girls

Seminary Girls

1897
×
★★★½
Edit this entry  
31
Feeding the Doves

Feeding the Doves

1896
×
★★
Edit this entry  
31
The Barbershop

The Barbershop

1894
×
★★★
Edit this entry  
31
The Cock Fight

The Cock Fight

1894
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Glenroy Brothers (Comic Boxing)

Glenroy Brothers (Comic Boxing)

1894
×
★★½
Edit this entry  
31
Sandow

Sandow

1896
×
★★★
Edit this entry  
31
Annabelle Serpentine Dance

Annabelle Serpentine Dance

1895
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Kiss

The Kiss

1896
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Bangalore Days

Bangalore Days

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Ladies Man

The Ladies Man

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dream Piece

Dream Piece

2009
×
★★
Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Ustad Hotel

Ustad Hotel

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Master

Master

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Just Pals

Just Pals

1920
×
★★★★
Edit this entry