• The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • We Can Be Heroes

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Class Action Park

    ★★★

  • Tenet

    ★★½

  • The Tax Collector

  • Hamilton

    ★★★

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Last Days of American Crime

    ½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

    ★★★★★

  • Unsettling Scenes

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • Rhubarb

    ★★½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • Money Heist: The Phenomenon

    ★★★★½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Social Dilemma

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Black Bear

    ★★★

  • Goldman v Silverman

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

  • Jumanji: The Next Level

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★

  • Playing with Fire

    ½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • K-12

    ½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Bon Iver: Autumn

    ★★★★★

  • SHOP: A Pop Opera

    ★★★★★

  • The Lion King

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • When They See Us

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★