Ian has logged 22 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★½
Edit this entry  
19
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Edit this entry  
18
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Megamind

Megamind

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry