Aaron has logged 384 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brick

Brick

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Medicine for Melancholy

Medicine for Melancholy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
On the Town

On the Town

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
To Be or Not to Be

To Be or Not to Be

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Klute

Klute

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I'm a Cyborg, But That's OK

I'm a Cyborg, But That's OK

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Dry White Season

A Dry White Season

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry