Aaron has logged 42 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Enough Said

Enough Said

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Big Chill

The Big Chill

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fallen Idol

The Fallen Idol

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Modern Romance

Modern Romance

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tokyo Drifter

Tokyo Drifter

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Man in the White Suit

The Man in the White Suit

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shock Corridor

Shock Corridor

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raw Deal

Raw Deal

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Naked City

The Naked City

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kaili Blues

Kaili Blues

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red Beard

Red Beard

1965
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sanshiro Sugata

Sanshiro Sugata

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sanjuro

Sanjuro

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Yojimbo

Yojimbo

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Stray Dog

Stray Dog

1949
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bad Sleep Well

The Bad Sleep Well

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Live in Fear

I Live in Fear

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Drunken Angel

Drunken Angel

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Throne of Blood

Throne of Blood

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hidden Fortress

The Hidden Fortress

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
On Dangerous Ground

On Dangerous Ground

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Player

The Player

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Diabolique

Diabolique

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Young Girls Turn 25

The Young Girls Turn 25

1993
×
Read the review Edit this entry  
04
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
High Life

High Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry