Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Holy Beasts

Holy Beasts

2019
×
Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Meeting the Man: James Baldwin in Paris

Meeting the Man: James Baldwin in Paris

1971
×
Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
15
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★★★
Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Biggie: I Got a Story to Tell

Biggie: I Got a Story to Tell

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
01
La Ciénaga

La Ciénaga

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
25
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Color Wheel

The Color Wheel

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
News from Home

News from Home

1976
×
Edit this entry  
25
A Short Film About Love

A Short Film About Love

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
In My Room

In My Room

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Edit this entry  
12
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Film Stars Don't Die in Liverpool

Film Stars Don't Die in Liverpool

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry