ARN!! has logged 277 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Pixels

Pixels

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
Read the review Edit this entry  
23
Slaughter High

Slaughter High

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Immigrant

The Immigrant

1917
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Kirikou and the Sorceress

Kirikou and the Sorceress

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Exodus: Gods and Kings

Exodus: Gods and Kings

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
'71

'71

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Planes

Planes

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Joe

Joe

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dredd

Dredd

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Neighbors the Yamadas

My Neighbors the Yamadas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Death Race

Death Race

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
3 Godfathers

3 Godfathers

1948
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Dollman

Dollman

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Big Blue

The Big Blue

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Seven-Ups

The Seven-Ups

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Demons 2

Demons 2

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Raven

The Raven

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hollywood Chainsaw Hookers

Hollywood Chainsaw Hookers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wolf Creek 2

Wolf Creek 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
C.H.U.D. II: Bud the Chud

C.H.U.D. II: Bud the Chud

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
976-EVIL 2

976-EVIL 2

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry