arossberg has logged 19 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Surviving the Game

Surviving the Game

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The New World

The New World

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hard Target

Hard Target

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fighting in the Age of Loneliness

Fighting in the Age of Loneliness

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The History of the Seattle Mariners

The History of the Seattle Mariners

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry