Arthur92998 has logged 97 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Alphaville

Alphaville

1965
×
★★★½
Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★½
Edit this entry  
22
Bus 174

Bus 174

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★½
Edit this entry  
13
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Shaolin Soccer

Shaolin Soccer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Blade

Blade

1998
×
★★★½
Edit this entry  
17
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
11
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★
Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
29
Turma da Mônica: Laços

Turma da Mônica: Laços

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★½
Edit this entry  
14
Neon Bull

Neon Bull

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
A Man Amidst Bees

A Man Amidst Bees

2015
×
★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★½
Edit this entry  
04
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Luca

Luca

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Little Girl Who Sold the Sun

The Little Girl Who Sold the Sun

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Edit this entry  
13
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
To Kill a Mockingbird

To Kill a Mockingbird

1962
×
★★★½
Edit this entry  
02
Babenco: Tell Me When I Die

Babenco: Tell Me When I Die

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Kinsey

Kinsey

2004
×
★★½
Edit this entry  
23
Samsara

Samsara

2011
×
★★★★
Edit this entry  
21
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
19
Russian Ark

Russian Ark

2002
×
★★★
Edit this entry  
08
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
07
Comeback

Comeback

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
My Darling Supermarket

My Darling Supermarket

2019
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★½
Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Shadows

Shadows

1959
×
Edit this entry  
18
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★
Edit this entry