• Sombra

  • Luca

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ½

  • Wittgenstein Plays Chess with Marcel Duchamp, or How Not to Do Philosophy

  • Strasbourg 1518

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Red Moon Tide

    ★★★½

  • Apiyemiyekî?

    ★★★½

  • The Tower

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Receiver

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • GUO4

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Echo

    ★★½

  • Nimic

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Invisible Life

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Oleg

    ★★★

  • The Staggering Girl

    ★★★★

  • Atlantics

  • Bacurau

    ★★★½

  • Syndrome IO

    ★★★

  • Imbued Life

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Us

    ★★★★

  • A Russian Youth

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

  • Eerie

  • Bird Box

    ★★

  • Apostle

    ½

  • The Blue Flower of Novalis

    ½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Last Year When the Train Passed By

    ★★★½

  • How Fernando Pessoa Saved Portugal

  • China Not China

  • The House That Jack Built

    ★★★½

  • Climax

    ★★★½

  • The Image Book

    ★★★★½

  • Sobibor

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★½

  • A Quiet Place

    ★½

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★★

  • Everyone Afraid To Be Forgotten

    ★★★★½

  • Sol Alegria

  • Hereditary

    ★★★★

  • Junji Ito Collection

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • I Had Bad Milk in Dehradun

  • Maria: Don't Forget I Come From the Tropics

    ★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Ritual

    ★★½

  • mother!

    ★★★½

  • First Reformed

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ½

  • Loving Vincent

    ★★★