lau has logged 30 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Babel

Babel

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Boys

Boys

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Outcasts

The Outcasts

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Home Again

Home Again

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lion King II: Simba's Pride

The Lion King II: Simba's Pride

1998
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Lion King

The Lion King

1994
×
Read the review Edit this entry  
26
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Host

The Host

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mama

Mama

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Hazing

Hazing

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jack Ryan: Shadow Recruit

Jack Ryan: Shadow Recruit

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
15
It

It

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Drink Slay Love

Drink Slay Love

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Raw

Raw

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Death Note

Death Note

2017
×
Read the review Edit this entry