• Love, Rosie

    ★★★

  • Never Let Me Go

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Carrie

    ★★★

  • Back to the Future

    ★★★★½

  • Dead Poets Society

    ★★★★★

  • When Harry Met Sally...

    ★★★½

  • Fight Club

    ★★★★

  • American Psycho

    ★★★★

  • Panic Room

    ★★★½

  • Batman Begins

    ★★★½

  • Marie Antoinette

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★½