• The House

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★½

  • 8-Bit Christmas

    ★★½

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★★

  • Silent Night

    ★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Tom & Jerry

    ★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★½

  • Cup of Cheer

    ★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Host

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • His House

    ★★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Howl from Beyond the Fog

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Tenacious D in Post-Apocalypto

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • Smallfoot

    ★★★★★

  • Hunt for the Skinwalker

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Godzilla: Planet of the Monsters

    ★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★★

  • Spotlight

    ★★★½

  • Paranormal Activity: The Ghost Dimension

    ½

  • Magic Mike XXL

    ★★★½

  • The Interview

    ★★★

  • V/H/S: Viral

    ★★★½

  • The Book of Life

    ★★★★

  • Dawn of the Planet of the Apes

    ★★★★½

  • Godzilla

    ★★★★

  • Trailer Park Boys: Don't Legalize It

    ★★½