Scandaddy has logged 81 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Cup of Cheer

Cup of Cheer

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Hunt for the Skinwalker

Hunt for the Skinwalker

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenacious D in Post-Apocalypto

Tenacious D in Post-Apocalypto

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Funny People

Funny People

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Crow

The Crow

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Exists

Exists

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ju-on: The Grudge

Ju-on: The Grudge

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Insidious

Insidious

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Gamera, the Giant Monster

Gamera, the Giant Monster

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gamera 3: Revenge of Iris

Gamera 3: Revenge of Iris

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Accepted

Accepted

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Beast From 20,000 Fathoms

The Beast From 20,000 Fathoms

1953
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla Raids Again

Godzilla Raids Again

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry