• Amaranto

    ★★

  • Nella buona e nella cattiva sorte

    ★★½

  • Lo que queda de octubre

    ★★★

  • Forbidden Transit

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★½

  • Departure from Shenyang Railway Station

    ★★★

  • France Against the Robots

    ★★★

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★½

  • Bad Tales

    ★★★

  • Ti-gars

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Once More Unto the Breach

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Leopardos y cálices

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Above the Rain

    ★★½

  • Parasite

    ★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Syndrome IO

    ★★★

  • Imbued Life

    ★★★

  • Ulaanbaatar, my love

    ★★★½

  • Selfie

    ★★★½

  • Blue Boy

    ★★★

  • The Report

    ★★★

  • Music at 5,000 Hz

    ★★½

  • The Young Fan

    ★★½

  • Roma

    ★★½

  • Mirai

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Rafiki

    ★★½

  • Ricky Gervais: Humanity

    ★★★

  • The 15:17 to Paris

    ★★

  • I Remember the Crows

    ★★★½

  • Fountains of Paris

    ★★★½

  • The Post

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Carbone

    ★★½

  • Rebirth Is Necessary

    ★★★½

  • Mark Felt: The Man Who Brought Down the White House

    ★★★

  • I Love You, Daddy

    ★★★

  • Wasteland No. 1: Ardent Verdant

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★

  • Sisak

    ★★½

  • Double King

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★

  • Beauty and the Beast

    ★½

  • Untitled

    ★★★

  • I Don't Think I Can See an Island

    ★★★½

  • The Lost City of Z

    ★★★

  • The Red Pill

    ★★★

  • Denial

    ★★★

  • From here to there

    ★★

  • Your Name.

    ★★½

  • Sentiero

    ★★

  • Raving Iran

    ★★★

  • Per raggiungere la vetta e disintegrarsi alla luce del sole

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • Orlando Ferito - Wounded Roland

    ★★★

  • The day

    ★★

  • Second coming

    ★★★

  • Something Between Us

    ★★★½

  • The Intern

    ★★

  • Suffragette

    ★★½

  • Anomalisa

    ★★½

  • The People vs. Fritz Bauer

    ★★★

  • And time is no longer an obstacle

    ★★★

  • Kung Fury

    ★★

  • The Exquisite Corpus

    ★★★½

  • Distance

    ★★½

  • Mia madre

    ★★★½

  • Kidnapping Mr. Heineken

    ★★

  • Leng tch'e

    ★★