Andrew has logged 27 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ocean Waves

Ocean Waves

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Courier

The Courier

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Only Yesterday

Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
South Park Vaccination Special

South Park Vaccination Special

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Goldfinger

Goldfinger

1964
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Can't Get You Out of My Head

Can't Get You Out of My Head

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Even the Rain

Even the Rain

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Assassin 33 A.D.

Assassin 33 A.D.

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry