AsdfBatman has logged 73 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Were Once a Fairytale

We Were Once a Fairytale

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Muppets' Wizard of Oz

The Muppets' Wizard of Oz

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Alien: Covenant - Prologue: Phobos

Alien: Covenant - Prologue: Phobos

2017
×
Edit this entry  
26
Alien: Covenant - Prologue: The Audi Lunar Quattro

Alien: Covenant - Prologue: The Audi Lunar Quattro

2017
×
Edit this entry  
26
Alien: Covenant - Epilogue: David's Lab - Last Signs of Life

Alien: Covenant - Epilogue: David's Lab - Last Signs of Life

2019
×
Edit this entry  
26
Alien: Covenant - Prologue: Crew Messages

Alien: Covenant - Prologue: Crew Messages

2017
×
Edit this entry  
26
Alien: Covenant - Prologue: She Won't Go Quietly

Alien: Covenant - Prologue: She Won't Go Quietly

2017
×
Edit this entry  
26
Alien: Covenant - Prologue: Advent

Alien: Covenant - Prologue: Advent

2017
×
Edit this entry  
26
Alien: Covenant - Prologue: Meet Walter

Alien: Covenant - Prologue: Meet Walter

2017
×
Edit this entry  
26
Alien: Covenant - Prologue: Last Supper

Alien: Covenant - Prologue: Last Supper

2017
×
Edit this entry  
26
Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

2017
×
Edit this entry  
25
It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

It's a Very Merry Muppet Christmas Movie

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kermit's Swamp Years

Kermit's Swamp Years

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Muppets from Space

Muppets from Space

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Muppet Classic Theater

Muppet Classic Theater

1994
×
Read the review Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Best Friend's Birthday

My Best Friend's Birthday

1987
×
Read the review Edit this entry  
20
The Muppets Take Manhattan

The Muppets Take Manhattan

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Story of Film: An Odyssey

The Story of Film: An Odyssey

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Vowellet - An Essay by Sarah Vowell

Vowellet - An Essay by Sarah Vowell

2005
×
Edit this entry  
13
Craig & Walter

Craig & Walter

2005
×
Read the review Edit this entry  
13
Natural History Museum

Natural History Museum

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Move Mountain

Move Mountain

2013
×
Read the review Edit this entry  
13
Story from North America

Story from North America

2007
×
Read the review Edit this entry  
13
Bottle

Bottle

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
Happiness

Happiness

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Help!

Help!

1992
×
Read the review Edit this entry  
11
Infra Red Fred

Infra Red Fred

×
Read the review Edit this entry  
11
I Want to Get Into the Movies!

I Want to Get Into the Movies!

1988
×
Read the review Edit this entry  
11
Somersault

Somersault

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Drop

The Drop

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry