aneth🎬 has logged 51 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cindy La Regia

Cindy La Regia

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★
Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Workforce

Workforce

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
News of the World

News of the World

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Edit this entry  
21
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
Edit this entry  
20
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Framing Britney Spears

Framing Britney Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Sweet Family

Sweet Family

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fright Night Part 2

Fright Night Part 2

1988
×
Read the review Edit this entry  
14
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fright Night

Fright Night

1985
×
★★★½
Edit this entry  
12
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Moxie

Moxie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Road to Roma

Road to Roma

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
God View

God View

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crying for the Carolines

Crying for the Carolines

1930
×
Edit this entry  
04
Dig

Dig

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Float

Float

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry