ashanti1 has logged 79 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★
Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Little Fockers

Little Fockers

2010
×
★★★
Edit this entry  
24
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
18
Watching the Detectives

Watching the Detectives

2007
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★
Edit this entry  
12
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Edit this entry  
12
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★½
Edit this entry  
11
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Edit this entry  
09
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Edit this entry  
06
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
06
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Edit this entry  
02
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★
Edit this entry  
01
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★½
Edit this entry  
30
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Edit this entry  
27
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★½
Edit this entry  
26
Ride Along

Ride Along

2014
×
★★★
Edit this entry  
23
The Shining

The Shining

1980
×
★★★½
Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
19
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry