ashanti1 has logged 88 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
Cherry

Cherry

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Little Women

Little Women

2019
×
Edit this entry  
03
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
28
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Rise of the Planet of the Apes

Rise of the Planet of the Apes

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Edit this entry  
15
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
Edit this entry  
07
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Edit this entry  
07
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
Edit this entry  
07
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Puncture

Puncture

2011
×
★★★½
Edit this entry  
06
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
Edit this entry  
06
Gifted

Gifted

2017
×
★★★½
Edit this entry