• On the Rocks

    ★★★

  • Love Affair(s)

    ★★★★

  • My Donkey, My Lover & I

    ★★★

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★

  • Spring Blossom

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • MLK/FBI

    ★★★

  • New Order

    ★★★

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★

  • Notturno

    ★★★½

  • Laila in Haifa

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • Dear Comrades!

    ★★★½

  • Never Gonna Snow Again

    ★★

  • 'Til Kingdom Come

    ★★★

  • A Good Man

    ★★

  • The Third War

    ★★★

  • A Lullaby for the Valley

    ★★★★

  • Mandibles

    ★★★½

  • Mainstream

    ★★★

  • Miss Marx

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Gaza Mon Amour

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★

  • Murder At Cinema North

    ★★★½

  • Honey Cigar

    ★★★

  • The Speech

    ★½

  • Tenet

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★

  • Simply Black

    ★★★½

  • Irresistible

    ½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • Greyhound

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The World to Come

    ★★★

  • Gagarine

    ★★★★

  • The Death of Cinema and My Father Too

    ★★★½

  • Becoming

    ★★★½

  • Hollywood

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★

  • Extraction

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Asia

    ★★★

  • Sublet

    ★★★½

  • Coffee & Kareem

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★½

  • Love, It Was Not

    ★★

  • The Plot Against America

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • The Banker

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★★★

  • Hillary

    ★★★

  • The Hater

    ★★

  • Irradiated

    ★★★

  • There Is No Evil

    ★★★½

  • Charlatan

    ★★

  • Speer Goes to Hollywood

    ★★★

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★

  • The Roads Not Taken