• All Hands on Deck

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Siberia

    ★★

  • Golda Maria

    ★★★

  • Undine

    ★★★

  • The Salt of Tears

    ★★★★★

  • Persian Lessons

  • Little Girl

    ★★★

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

    ★★★

  • Minamata

    ★★

  • Father

    ★★★★

  • Hidden Away

    ★★

  • Onward

    ★★★

  • Lassie Come Home

    ★★

  • My Salinger Year

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★½

  • The Present

    ★★

  • Lost Girls

    ★½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • The Truffle Hunters

    ★★★

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Relic

    ★★

  • Shirley

    ★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Dream Horse

    ★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★

  • Cuties

    ★★

  • The Fight

    ★★★

  • Mama Weed

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • My Spy

    ★★★★

  • When Hitler Stole Pink Rabbit

    ★★

  • Pinocchio

    ★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★

  • Black Christmas

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★

  • The Dazzled

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

  • My Dog Stupid

    ★★

  • The Best Is Yet to Come

    ★★★

  • The Human Factor

    ★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Perfect Nanny

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★

  • Can You Keep a Secret?

    ★½

  • Africa

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Knives Out

    ★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Radioactive

    ★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • The Platform

    ½

  • Babyteeth

    ★★★

  • Martin Eden