ash 💜 has logged 407 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Killing Ground

Killing Ground

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fir Crazy

Fir Crazy

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
1985

1985

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Read the review Edit this entry  
21
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Horns

Horns

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Raid

The Raid

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Playmobil: The Movie

Playmobil: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Blue Ruin

Blue Ruin

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
How to Train Your Dragon: Homecoming

How to Train Your Dragon: Homecoming

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Batman: The Killing Joke

Batman: The Killing Joke

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Truth

The Truth

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry