ash 💜 has logged 36 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Three Transitions

Three Transitions

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Villains

Villains

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Most Beautiful Island

Most Beautiful Island

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mother's Day

Mother's Day

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
15
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
In the Time It Takes to Get There

In the Time It Takes to Get There

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Closer

Closer

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fallen

Fallen

2016
×
Read the review Edit this entry  
10
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Graceful Agitation

Graceful Agitation

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry