Ash has logged 60 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Day of the Jackal

The Day of the Jackal

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
St. Elmo's Fire

St. Elmo's Fire

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Starman

Starman

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sir

Sir

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Secret of My Success

The Secret of My Success

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bridges of Madison County

The Bridges of Madison County

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Alphabet

The Alphabet

1969
×
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
David Lynch: The Art Life

David Lynch: The Art Life

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Guns of Navarone

The Guns of Navarone

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
James White

James White

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Old School

Old School

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Defending Jacob

Defending Jacob

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry