• The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Love and Monsters

    ★½

  • Run

    ★★★½

  • The Father

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • The Mule

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • 1922

    ★★

  • The Upside

    ★★★

  • The Emoji Movie

    ½

  • Good Time

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • The Founder

    ★★★★

  • Prevenge

    ★★½

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • Hunt for the Wilderpeople

    ★★★½

  • Batman: Bad Blood

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Ride Along

    ★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★★★

  • Prisoners

    ★★★★★

  • Man of Steel

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Justice League: Doom

    ★★★½

  • The Cabin in the Woods

    ★★★

  • Moneyball

    ★★★½

  • Drive

    ★★★★

  • Source Code

    ★★★½

  • Kill the Irishman

    ★★★½

  • The Social Network

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Coraline

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★½

  • Superbad

    ★★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★½

  • Zodiac

    ★★★★★

  • The Pursuit of Happyness

    ★★★½

  • The Departed

    ★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★

  • Cinderella Man

    ★★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★½

  • Saw

    ★★★½

  • The Lord of the Rings Collection

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★½

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • Shrek

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★

  • Cast Away

    ★★★★