Jessica has logged 121 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eli

Eli

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Fido

Fido

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Waxwork

Waxwork

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House II: The Second Story

House II: The Second Story

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
House

House

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Get Hard

Get Hard

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
It

It

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ma

Ma

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Collector

The Collector

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Man with the Screaming Brain

Man with the Screaming Brain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry