• Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Halston

    ★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★

  • Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

    ★★½

  • Willy's Wonderland

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • I'm Your Woman

    ★★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • New Order

    ★★★★½

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • 7 Deaths of Maria Callas

    ★★★

  • All or Nothing: Tottenham Hotspur

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • #Alive

    ★★★