Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Streetscapes [Dialogue]

Streetscapes [Dialogue]

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Jeune femme à sa fenêtre lisant une lettre

Jeune femme à sa fenêtre lisant une lettre

1983
×
★★½
Edit this entry  
18
Un monde flottant

Un monde flottant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Saxifrages, Four White Nights

Saxifrages, Four White Nights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Inventory Will Be Drawn Up at 11 a.m. in the Presence of the Poet’s Wife

The Inventory Will Be Drawn Up at 11 a.m. in the Presence of the Poet’s Wife

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Garage, des moteurs et des hommes

Garage, des moteurs et des hommes

2021
×
★★½
Edit this entry  
12
Landscapes of Resistance

Landscapes of Resistance

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
The Depths

The Depths

2011
×
★★½
Edit this entry  
07
Wife of a Spy

Wife of a Spy

2020
×
★★½
Edit this entry  
05
Mr. Bachmann and His Class

Mr. Bachmann and His Class

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
From Where They Stood

From Where They Stood

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Azor

Azor

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
We

We

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
What Will Summer Bring

What Will Summer Bring

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Forest: I See You Everywhere

Forest: I See You Everywhere

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Rock Bottom Riser

Rock Bottom Riser

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Dog Who Wouldn't Be Quiet

The Dog Who Wouldn't Be Quiet

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Introduction

Introduction

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ski

Ski

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Social Hygiene

Social Hygiene

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Limbo

Limbo

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Come Here

Come Here

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Ballad of a White Cow

Ballad of a White Cow

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
For Lucio

For Lucio

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Fabian: Going to the Dogs

Fabian: Going to the Dogs

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Drift Away

Drift Away

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Moon, 66 Questions

Moon, 66 Questions

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Censor

Censor

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cryptozoo

Cryptozoo

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
The White Fortress

The White Fortress

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Dirty Feathers

Dirty Feathers

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
Bloodsuckers

Bloodsuckers

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
A River Runs, Turns, Erases, Replaces

A River Runs, Turns, Erases, Replaces

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Taste

Taste

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Ste. Anne

Ste. Anne

2021
×
★★½
Edit this entry  
25
The Good Woman of Sichuan

The Good Woman of Sichuan

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Natural Light

Natural Light

2021
×
★★
Edit this entry  
24
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Ploy

Ploy

2020
×
★★
Edit this entry  
23
Night for Day

Night for Day

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Bicentenario

Bicentenario

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Jack’s Ride

Jack’s Ride

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★½
Edit this entry