• South Park: The Pandemic Special

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★½

  • Central Intelligence

    ★★½

  • Look Who's Back

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★½

  • Frozen

    ★★

  • Enemy

    ★★★½

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★½

  • Madagascar 3: Europe's Most Wanted

    ★★★★

  • New Kids Nitro

    ★★★

  • New Kids Turbo

    ★★★★

  • Runaway

    ★★★

  • Despicable Me

    ★★★

  • The Karate Kid

    ★★½

  • Dik Trom

  • The Drawn Together Movie: The Movie!

    ★★½

  • Madagascar: Escape 2 Africa

    ★★½

  • Slumdog Millionaire

    ★★★½

  • The Wave

    ★★★½

  • Juno

    ★★★★

  • Superbad

    ★★★★½

  • The Simpsons Movie

    ★★★★

  • 300

    ★★★

  • How to Eat Fried Worms

    ★½

  • Madagascar

    ★★★

  • The SpongeBob SquarePants Movie

    ★★★★

  • Sideways

    ★★★★★

  • Oldboy

    ★★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★

  • The Pianist

    ★★★★½

  • About a Boy

    ★★½

  • A Beautiful Mind

    ★★★★½

  • South Park: Bigger, Longer & Uncut

    ★★★★

  • The Big Lebowski

    ★★★★½

  • Gummo

    ★½

  • Jumanji

    ★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★½

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Chungking Express

    ★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Cool Runnings

    ★★½

  • The Piano

    ★½

  • Home Alone 2: Lost in New York

    ★★★★½

  • Home Alone

    ★★★★½

  • sex, lies, and videotape

    ★★★★½

  • A Visitor to a Museum

    ★★★½

  • The Vanishing

    ★★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★★

  • Annie Hall

    ★★★½

  • Salò, or the 120 Days of Sodom

    ★★

  • The Man Who Sleeps

    ★★★½

  • Straw Dogs

    ★★

  • Rosemary's Baby

    ★★★½

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★

  • Blow Job

    ½

  • The Apartment

    ★★★★★

  • Der Besuch der alten Dame

    ★★★

  • Vertigo

    ★★★½

  • 12 Angry Men

    ★★★★★

  • Patterns

    ★★★½

  • Magnificent Obsession

    ★★★★½

  • D.O.A.

    ★★★★

  • Shock

    ★★★½

  • Detour

    ★★★★

  • The Thin Man

    ★★★★

  • Freaks

    ★★★★