Ahmed Gone Mad has logged 118 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
01
House

House

1977
×
★★★★
Edit this entry  
28
Stop Genocide

Stop Genocide

1971
×
Edit this entry  
26
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Margin

The Margin

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Happy End

Happy End

1967
×
★★★★
Edit this entry  
25
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Timbuktu

Timbuktu

2014
×
★★★★
Edit this entry  
22
Antiporno

Antiporno

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Buddha Collapsed Out of Shame

Buddha Collapsed Out of Shame

2007
×
★★★★
Edit this entry  
15
Contempt

Contempt

1963
×
★★★★
Edit this entry  
11
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Tropical Malady

Tropical Malady

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Dog Star Man

Dog Star Man

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Report to Mother

Report to Mother

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Edit this entry  
01
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Au Hasard Balthazar

Au Hasard Balthazar

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
30
From What Is Before

From What Is Before

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
Desperate Living

Desperate Living

1977
×
Edit this entry  
28
Courier

Courier

1986
×
★★★★
Edit this entry  
28
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
Edit this entry  
28
The Cloud Door

The Cloud Door

1994
×
Edit this entry  
27
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nostos: The Return

Nostos: The Return

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Les Vampires

Les Vampires

1915
×
★★★★
Edit this entry  
22
Mind of Clay

Mind of Clay

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Eureka

Eureka

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
20
The Firemen's Ball

The Firemen's Ball

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Pictures of the Old World

Pictures of the Old World

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Humanity and Paper Balloons

Humanity and Paper Balloons

1937
×
★★★★
Edit this entry  
18
Loves of a Blonde

Loves of a Blonde

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
17
This Bit of That India

This Bit of That India

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
Millennium Actress

Millennium Actress

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
07
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★½
Edit this entry