• Luca

  • Dissonance

  • Survivers

    ★★★

  • The Criminals

    ★★★½

  • Best Actress

    ★★½

  • Uniq

  • The Yellow, the Cat, the Kayakers and the Host

  • 62-84, I Didn't Copy That, HQ

  • I'm Not Talking About That

  • Kısmet

  • Turning to Dust

  • Stop Look Listen Pass

  • The Hurt

  • Temple

  • Witness

    ★★★

  • Verdict 30.001: The Cookies

  • I Am Afraid to Forget Your Face

  • Lal

  • Seval

  • David

  • Bleach

  • Rain, Snorkel & Green Beans

  • In My Room

  • Ghosts

    ★★★

  • Hello Africa

    ★★

  • Spirits and Rocks: An Azorean Myth

  • Souvenir, Souvenir

    ★★★½

  • Who are you?

  • The Speed Cubers

  • CemileSezgin

  • All the Light We Cannot See

  • Strasbourg 1518

    ★★★

  • Impressions of a Summer

    ★½

  • As If I Never Existed

    ★★★

  • The Great Istanbul Depression

    ★★★

  • Pilgrims

  • Room 5

  • One-Way to Tomorrow

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Time o´ the Signs

    ★★

  • The Fall

  • Toto

  • Good Morning

  • Armstrong

  • Mamaville

  • Break Off

  • Normal People

  • Mimaroğlu: The Robinson of Manhattan Island

    ★★★½

  • Aleph

  • Ankebût

  • Free Fun

    ★★½

  • The Needle

    ★★★

  • White Winged Horse

  • The Little Bird and the Bees

  • Nightwalk

  • Phases of Matter

    ★★★

  • İris

  • Karakomik Filmler 2

  • Comidark Films 2: The Pawn

  • Comidark Films 2: Insane

    ★★½

  • The Thousand and One Nights

  • Destroy Yourself Only in Yourself

  • The Way We Are

  • A Lynx in the Town

  • Little Women

  • Octopus

    ★★★

  • I'm in Love with Pippa Bacca

  • Mahallenin Bazı Kedileri

  • Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

    ★★½

  • Fraktal: Munchies

  • Suffocating With Manners

  • Vieux revolver