Andrew has logged 333 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Greenland

Greenland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Big

Big

1988
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Skyline

Skyline

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Byzantium

Byzantium

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Fire and Ice

Fire and Ice

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ghost Rider

Ghost Rider

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
His House

His House

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Charlie Bartlett

Charlie Bartlett

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Like Mike

Like Mike

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cloverfield

Cloverfield

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Witches of Eastwick

The Witches of Eastwick

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Looper

Looper

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
D-Tox

D-Tox

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry