Andrew has logged 43 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Phantasm II

Phantasm II

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★½
Edit this entry  
25
The Long Kiss Goodnight

The Long Kiss Goodnight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Surf's Up

Surf's Up

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★½
Edit this entry  
17
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★
Edit this entry  
17
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Collection

The Collection

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Grudge

The Grudge

2004
×
Read the review Edit this entry  
07
Rudy

Rudy

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Collector

The Collector

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Skin

Skin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry