emmi has logged 15 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry