Aubrey has logged 90 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crawl

Crawl

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Pet Sematary

Pet Sematary

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Archipelago

Archipelago

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Capote

Capote

2005
×
★★½
Edit this entry  
23
Miller's Crossing

Miller's Crossing

1990
×
★★★★
Edit this entry  
23
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Relaxer

Relaxer

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Head Count

Head Count

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wild Nights with Emily

Wild Nights with Emily

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Wind

The Wind

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry