Sort by

aubrey 🍓 has logged 65 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
Read the review Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Alice Júnior

Alice Júnior

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Oktapodi

Oktapodi

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
5,80 mètres

5,80 mètres

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
Her Story

Her Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Election

Election

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Close-Knit

Close-Knit

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Birthday, Marsha!

Happy Birthday, Marsha!

2018
×
Read the review Edit this entry  
23
El Materdor

El Materdor

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Coming Out

Coming Out

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
UglyDolls

UglyDolls

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Us and Them

Us and Them

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Curious George

Curious George

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Four Lions

Four Lions

2010
×
Read the review Edit this entry  
18
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Alice

Alice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Edit this entry  
16
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Memoirs of a Geisha

Memoirs of a Geisha

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Can of Worms

Can of Worms

1999
×
Read the review Edit this entry  
14
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wendigo

Wendigo

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Deidra & Laney Rob a Train

Deidra & Laney Rob a Train

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Robin Hood

Robin Hood

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Wonder Egg Priority Special: My Priority

Wonder Egg Priority Special: My Priority

2021
×
Read the review Edit this entry