• Indiana Jones 5

  • Shithouse

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Middleditch & Schwartz

  • Tigertail

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Onward

    ★★★★

  • The Photograph

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Undone

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Abominable

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★★

  • Hair Love

  • Daughter

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Maestro

  • Memorable

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Good Omens

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★★

  • Murder Mystery

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★