Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Edit this entry  
09
Red Dust

Red Dust

1932
×
★★★★
Edit this entry  
08
Picnic at Hanging Rock

Picnic at Hanging Rock

1975
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Unknown

Unknown

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Taken 2

Taken 2

2012
×
★½
Edit this entry  
06
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★½
Edit this entry  
04
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★
Edit this entry  
03
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★★
Edit this entry  
02
Undefeatable

Undefeatable

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scorned

Scorned

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★★
Edit this entry  
21
Someone to Watch Over Me

Someone to Watch Over Me

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
DeepStar Six

DeepStar Six

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Equalizer 2000

Equalizer 2000

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Awakenings

Awakenings

1990
×
★★★★
Edit this entry  
16
Shakedown

Shakedown

2002
×
★★
Edit this entry  
12
Hot Blooded

Hot Blooded

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
Pushed to the Limit

Pushed to the Limit

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Hider in the House

Hider in the House

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★
Edit this entry  
10
Boiler Room

Boiler Room

2000
×
★½
Edit this entry  
08
Frankenhooker

Frankenhooker

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★½
Edit this entry  
05
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
02
Horror Express

Horror Express

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★★
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Corruption of Chris Miller

The Corruption of Chris Miller

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Not for Publication

Not for Publication

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
I Married a Monster from Outer Space

I Married a Monster from Outer Space

1958
×
★★★½
Edit this entry  
25
Sweet Deception

Sweet Deception

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Night Skies

Night Skies

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
True Confession

True Confession

1937
×
★★★½
Edit this entry  
20
Disturbing Behavior

Disturbing Behavior

1998
×
★★½
Edit this entry  
20
xXx

xXx

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Macao

Macao

1952
×
★★★
Edit this entry  
15
This Is What Winning Looks Like

This Is What Winning Looks Like

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Vampires' Night Orgy

The Vampires' Night Orgy

1973
×
Edit this entry  
14
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Death Factory

Death Factory

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Seduction

The Last Seduction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry