Erik [Auk] has logged 35 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dirty Dozen

The Dirty Dozen

1967
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★
Edit this entry  
24
Last Shift

Last Shift

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★½
Edit this entry  
17
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Doom

Doom

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Superman

Superman

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ginger Snaps Back: The Beginning

Ginger Snaps Back: The Beginning

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Ginger Snaps 2: Unleashed

Ginger Snaps 2: Unleashed

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Equalizer

The Equalizer

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Jane Got a Gun

Jane Got a Gun

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★★
Edit this entry  
01
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★½
Read the review Edit this entry