Austin has logged 26 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Decline of the American Empire

The Decline of the American Empire

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Samsara

Samsara

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Rififi

Rififi

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Un Flic

Un Flic

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Safe

Safe

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Gilda

Gilda

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
On the Waterfront

On the Waterfront

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Paper Moon

Paper Moon

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Targets

Targets

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
El Mariachi

El Mariachi

1992
×
★★½
Edit this entry  
08
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Extraction

Extraction

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry